Garanti ve Bakım Talimatları

ÖZGÜNLÜK VE KALİTE GARANTİSİ

Takı pazarında bir dünya lideri olan Nomination, erkekler ve kadınlar için çoğunlukla İtalya'da el işçiliği teknikleri ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmış, modaya uygun takılar yaratmaktadır. Nomination, orijinalliği ve menşei garanti etmek için ürettiği her takı parçasına kendi adını işler.

YASAL UYGUNLUK GARANTİSİ

Nomination tarafından satılan tüm ürünler, kanunlar ve ilgili mevzuat kapsamındaki uygunluk kusurlarına karşı 12 (on iki ) aylık yasal garanti kapsamındadır. Bu yasal garanti, ürün yalnızca doğru ve kullanım amacına uygun olarak, söz konusu ürünle birlikte verilen kullanım ve bakım talimatlarına göre kullanıldığında geçerlidir.
Web sitemizden satın alınan ürünler için uygunluk kusurları, Müşteri Hizmetleri Departmanımıza yazarak şirketimize iletilebilir:
e-posta: info@hectaki.com
Telefon 0530 155 61 15

Garantiden yararlanmak için, ürünün satın alma tarihini gösteren makbuzun, bir perakende mağazasından satın alınması durumunda ise yetkili satıcımızın kaşesi ve imzası ile onaylanmış garanti belgesinin sağlanması gerekir.
Uygunlukta bir kusur varsa, Müşteri ürünün onarılmasını veya değiştirilmesini talep etme hakkına sahiptir. Böyle bir onarım veya değiştirme mümkün değilse veya aşırı maliyetliyse, Müşteri, Tüketici Kanunu'nun ilgili maddesine göre fiyat indirimi alma veya satış sözleşmesinin feshi hakkına sahiptir.
Şirketimiz garanti kapsamındaki ürünü teslim aldıktan ve doğruladıktan sonra, tamirin mümkün olmadığı veya aşırı maliyetli olduğu durumlar hariç olmak üzere, söz konusu ürünün onarımını veya ikamesini mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirecektir.
Uygunluk kusurlarına ilişkin her olası kanuni talep, ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 26 (yirmi altı) ay içinde sunulmalıdır.
Resmi çevrimiçi mağazamızdan satın alınan takılar, yukarıda belirtilen şartlara göre bir garanti sertifikası ile size ulaştırılır. Eğer bütün bir Composable (modüler) bileklik satın alınırsa, tek bir garanti vardır ve bilekliği oluşturan tüm parçaları kapsar.
Rodyum kaplama, platin kaplama, altın kaplama ve PVD kaplama gibi işlemler, uygunsuz kullanım durumunda garanti kapsamı dışında tutulur. Üretici garantisi, değerli taşların kazara kırılmasını kapsamaz. Yanlış kullanım nedeniyle oluşan ve/veya renkli deriden üretilen ürünlerdeki renk kaybı, üretim hatası olarak kabul edilmez.
Bu amaçla, mücevherin cilasına zarar verebileceğinden kozmetik ürünler, parfümler ve özellikle klor gibi kimyasallarla temastan kaçınılması; spor, ev işleri vb. aktiviteleri yaparken özel önlem alınması önerilir.
Nomination tarafından tedarik edilmeyen/üretilmeyen parçaların ve/veya bileşenlerin COMPOSABLE bileziğe monte edilmesi veya takılması durumunda COMPOSABLE bileziğin mekanizması ve/veya yayları garanti kapsamı dışındadır. Orijinal Nomination COMPOSABLE takıları, her parça Nomination logosunu içerdiğinden ve bu nedenle farklı menşeli ürünlerden ve/veya bileşenlerden ayırt edilebildiğinden kolayca tanımlanabilir.
Diğer dilleri görmek için buraya tıklayın: Çok dilli garanti.

ÜRETİCİ AÇIKLAMA BEYANI

Nomination takıları hipoalerjenik malzemeler kullanılarak 925 ayar gümüş ve/veya 18 ayar altın 750 ve/veya 9 ayar altın 375 ile birlikte sertifikalı AISI 304/316L paslanmaz çelikten üretilir, oksitleme işlemine tabi tutulabilir veya pembe altın, sarı altın, rodyum veya platin ile veya PVD kaplama ile kaplanabilir. Gümüş Nomination koleksiyonları som gümüşten üretilir; doğal, sentetik ve/veya yapay taşlarla kombine edilebilir ve oksitleme işlemine ve/veya pembe altın, sarı altın veya rodyum galvanik banyosuna tabi tutulabilir.
Nomination takıları ayrıca emaye; doğal, sentetik ve/veya yapay taşlar; deri, bakır, pirinç, kauçuk, silikon, pamuk içerebilir.

MALZEMELER

Nomination ürünleri için kullanılan malzemeler 1907/2006 sayılı Yönetmelik (CE) ve Avrupa Birliği 494/2011 sayılı Yönetmelik ile uyumludur.

18K - 9K ALTIN

Mükemmel değerli metal, zamansız cazibesi ve yüksek piyasa değeri altını her zamanki gibi karşı konulmaz kılıyor. Nomination, 18 ayar sarı altın ve 9 ayar pembe altın kullanmaktadır.

DEĞERLİ TAŞLAR

Nomination, çok çeşitli değerli ve yarı değerli taşların yanı sıra Kübik Zirkon, sentetik taşlar ve kristaller kullanmaktadır. Tüm taşlarımız özenle seçilmiştir, ancak doğal taşlar renk bakımından farklılık gösterir ve kalıntılar, çizgiler, damarlanma gibi doğal özelliklerinden bazılarını sergileyebilir. Bu özellikler doğal taşlarda beklenen özelliklerdir ve kusur olarak değerlendirilmemelidir.

SOM GÜMÜŞ

Nomination sadece çeşitli yüzeylerle işlenmiş en iyi kalitede hipoalerjenik som gümüş kullanır. Kararmayı önlemek ve parlaklığı korumak için rodyum kullanılır, bazı koleksiyonlar “vintage” etkisi elde etmek için oksitlenir ve bazıları da 24K sarı altın kaplama ve 24K sarı altın tabanlı pembe altın kaplama ve 22K pembe altın kaplama ile daha değerli hale getirilir.

PASLANMAZ ÇELIK

Nomination yalnızca en yüksek kalitede paslanmaz çelik (304 veya 316) kullanır. Paslanmaz çelik inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır, kararmaz ve hipoalerjeniktir. Altın ve gümüş gibi dövülebilir olmadığı için geleneksel olarak mücevher yapımında kullanılmaz, ancak paslanmaz çelik mücevherleriniz bir kez oluşturulduktan sonra, her gün taksanız bile zamanın testine direnecek şekilde tasarlanmıştır.

EMAYE

Nomination, dekoratif detayları vurgulamak ve geliştirmek için renkli emaye kullanır. Emaye detaylar elle boyanır. Emaye detaylar suya karşı dayanıklıdır ancak aşındırıcı maddelerden zarar görebilir. Şiddetli bir darbe ile çatlayabilmesi ve renginin bozulabilmesi nedeniyle emaye, kırılgan bir malzeme olarak görülmelidir.

DOĞAL DERİ

Nomination sadece yüksek kaliteli İtalyan derisi kullanmaktadır. Doğal deri, orijinal rengini, dokusunu ve yumuşaklığını korumak için özel bakım gerektirir, bu nedenle deri takılar yıkanmadan önce çıkarılmalı ve su, kremler/yağlar ve parfümlerle temasından her zaman kaçınılmalıdır. Renkli deri uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa solabilir. Deri doğal bir esnekliğe sahiptir, bu nedenle bir süre taktıktan sonra bilekliğinizin biraz daha büyük göründüğünü fark edebilirsiniz.

PİRİNÇ

Yalnızca en kaliteli malzemeleri kullanmaya yönelik seçim sürecimizin bir parçası olarak Nomination, 18K pembe altın ve/veya rodyum kaplamalı olarak pirinç de kullanmaktadır. Bazı özel koleksiyonlarda pirinç, 999 gümüş kaplama ve vintage veya eskitme kaplamalarla kullanılır.

SAKLAMA & TEMİZLİK

Değerli taşların zarar görmesini ve takılarınızın çizilmesini önlemek için onları ayrı bölmeleri olan bir mücevher kutusunda veya yumuşak poşetlerde saklayın. Vücudunuza parfüm, cilt kremi, güneş losyonu veya herhangi bir yağ uygulamadan önce takılarınızı çıkarmayı unutmayın. Deterjanlar, ağartıcılar, amonyak veya alkollerle çalışırken asla takılarınızı takmayın; bu kimyasallar renk bozulmasına, hasara ve taş yapıştırmaların gevşemesine neden olacaktır. Gümüş veya altın kaplama takıları temizlemek için kuru ve yumuşak bir bez kullanın. Takılarınızı çizebileceğinden herhangi bir tür fırça kullanmayın. Paslanmaz çelik takıları temizlemek için ılık sabunlu su ve yumuşak bir diş fırçası kullanın.