Hakkımızda

Nomination Italy belki de en iyi bilinen İtalyan mücevher markalarından biridir. Marka ilk olarak 1990'larda popülaritesinde bir artış gördü. Ancak son birkaç yılda, Adaylık mücevherleri yeniden canlandı. Özellikle Y2K modasının geri dönüşüyle. Markanın bilekliklerinin popülaritesi sadece mükemmel işçiliğinden değil, aynı zamanda insanların kişisel tarzlarını basit ve kolay bir şekilde sergileme isteğinden kaynaklanmaktadır. Adaylık bileziği, herkesin yakınınızda tutabileceğiniz ince bir şekilde deneyimleri ve olayları anmasına olanak tanır. Aday mücevherat tarihi mütevazi bir başlangıca işaret ediyor. Bir fikrin bugüne kadarki en başarılı mücevher ürünlerinden birini nasıl yarattığını öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okuyun.

Paolo Gensini


Nomination Hikayesinin Başlangıcı

Marka yaklaşık 40 yıl önce 1980'lerde Floransa İtalya'da kuruldu. Bir marka olarak Nomination, doğum yerinden büyük ölçüde etkilenir. Markanın web sitesinde gururla "İtalya'dan daha güçlü bir ilham ve yaratıcılık kaynağı yoktur" ifadesi yer alıyor. Kurucu Paolo Gensini, ülkesinin doğasından ve kültüründen büyük ilham alıyor. Gensini'nin İtalya ile bağlantısı, bir çiftçi topluluğunda büyüyen çocukluğunda başladı.


Hayatının ilerleyen dönemlerinde kuyumcu ve metal işçisi olarak deneyim kazanan Gensini, paslanmaz çelikteki potansiyeli gördü. O zamanlar, mücevherde malzemeden çoğunlukla kaçınıldı. Ancak bu, çeliğin hem kuyumcu üreticileri hem de tüketiciler tarafından görülme biçiminde devrim yaratacak bir mücevher parçası tasarlamasını ve yaratmasını engellemedi. Paolo Gensini, uygun bir fiyata güzel birinci sınıf mücevherler yaratma arzusuyla hareket etti. Modüler erkek ve kadın bilekliklerinin yaratılması İtalya'da hemen başarıya ulaştı. Composable serisi, bugün bildiğimiz bilezikleri tanıttı.

İlk başta koleksiyon, her biri 18 halkalı bir dizi modüler bileklikten oluşuyordu. Her bağlantı, altın bir harf içeren bir "charm" ile değiştirilebilir. Bu, insanların kendi adlarını veya aile ve arkadaşlarının adlarını hecelemelerine izin verdi. Bileziğin popülaritesi hızla arttı ve 90'ların ortasından 2000'lerin başına kadar Nomiation bileklikleri  dünya çapında biliniyordu. Zamanla marka daha fazla harfin yanı sıra semboller, taşlar ve kristaller ekledi. Bu, gerçekten benzersiz ve özelleştirilebilir bilekliklere sahip olmayı mümkün kıldı ve Gensini'nin duygulara bir isim verme hayalini gerçekleştirdi.

Nomination Italy markasının başarısının arkasındaki tasarım;


Her bileklik paslanmaz çelikten yapılmıştır. Tüm bağlantılar değiştirilebilir ve ustaca bir yay mekanizmasıyla birbirine bağlanır. Bilekliğin üzerindeki halkaların tasarımı da onu diğer mevcut tılsımlı bilekliklerden ayırıyor. Sarkan tılsımlar yerine, her tasarım ana paslanmaz çelik bağlantıya düz bir şekilde lehimlenmiştir.

Türkiye'de HEC TAKI VE AKSESUAR SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ distribütörlüğünde 2023 itibari ile perakende ve toptan satışları bu çatı altında devam etmektedir. Tüm sorumluluk ve hakları gizlidir.